Czyszczenie szyb samochodowych

Kierowcy zazwyczaj czyszczenie szyb samochodowych ograniczają do usunięcia brudu po ich zewnętrznej stronie. Od czasu do czasu warto jednak podejść do sprawy profesjonalnie i zdecydować się na ich kompleksowe czyszczenie, jakie oferuje nasza mobilna myjnia Bogucki Eco Wash: z zewnątrz i wewnątrz samochodu. Tak, by nie pozostały na nich żadne smugi, kurz, czy tłuszcz. Potrzebne są do tego odpowiednie środki, a także umiejętności, bo bez nich nie zyskamy zadowalających efektów. Dlatego warto zatrudnić specjalistów, takich jak pracownicy naszej eco myjni z Poznania, tym bardziej, że w ramach usługi gwarantujemy dojazd do klienta.

Czyszczenie szyb z zewnątrz

Umycie całego samochodu z zewnątrz nie zawsze daje nam gwarancję, że szyby auta będą tak przejrzyste, jak byśmy sobie tego życzyli. Szyba i lakier mają zupełnie inną strukturę, dlatego często, nawet po dokładnym wyczyszczeniu samochodu w zwykłej myjni, szyby nie są tak idealnie czyste, jak byśmy się tego spodziewali. Faktura szyb może być porowata, a to oznacza, że łatwiej zatrzymuje się na niej brud. My usuwamy go za pomocą specjalistycznych środków – silniejszych lub słabszych, zależnie od konieczności – a także odpowiedniej techniki. W domowych warunkach często zamiast doczyścić szybę, raczej rozprowadzamy brud. W naszej myjni taka sytuacja jest niemożliwa.

Czyszczenie szyb wewnątrz

Doczyszczenie szyb w aucie jest niezwykle pracochłonne również dlatego, że mają one zaokrąglony kształt i trudniejsze miejsca dostępu (na przykład wokół lusterka wstecznego). Na szybie przyczepiamy też często sprzęt elektroniczny (taki jak GPS), który zostawia ślady. Do tego dochodzi częste przecieranie zaparowanych szyb i naturalne zanieczyszczenia kurzem i innymi drobinkami zawartymi w powietrzu. W efekcie szyby nie są kryształowo czyste, a to utrudnia widoczność.

Właściwe środki do szyb

Niewłaściwe dobrane preparaty nie tylko mogą nie poradzić sobie z zadaniem wyczyszczenia szyby, ale także doprowadzić do jej porysowania lub zmatowienia. Niewłaściwy środek może także negatywnie wpłynąć na przylegające do szyb materiały (m.in. gumę i skórę). Tymczasem odpowiednie środki czyszczące nie tylko trwale i dokładnie usuwają brud (w tym ten najbardziej uporczywy, a więc tłuszcz), ale także czynią szyby bardziej odpornymi na kolejne zanieczyszczenia. Takie też środki wykorzystuje nasza mobilna myjnia samochodowa, która oferuje dojazd do klienta w Poznaniu i okolicach. My czyścimy szyby profesjonalnie, a w naszej myjni bierzemy pod uwagę rodzaj szkła, a także typ i siłę zabrudzenia. Dzięki temu dobieramy właściwy środek i osiągamy doskonałe efekty.