Czyszczenie nagrobków, pomników

Czyszczenie nagrobków, pomników to jeden z naszych wyrazów pamięci o bliskich, którzy odeszli. Nie zawsze jednak ten zabieg może się ograniczać do uprzątnięcia wierzchnich zanieczyszczeń i zmycia pomnika wodą. Z czasem nagrobki (zależnie od tego, z jakim materiałem mamy do czynienia) ulegają trwalszym zabrudzeniom, a narastający brud i zgromadzona pleśń potrafią mocno wniknąć w kamień. Niewłaściwe czyszczenie może tylko pogorszyć sytuację lub, co gorsza, doprowadzić do powstania rys i innych uszkodzeń na powierzchni kamienia. Stąd konieczność zatrudnienia profesjonalnych firm, takich jak nasza mobilna myjnia Bogucki Eco Wash. Mamy 11-letnie doświadczenie, działamy w sposób ekologiczny, przy użyciu nowoczesnego sprzętu i gwarantujemy, że wyczyścimy każdą zabrudzoną powierzchnię.

Specyfika zanieczyszczeń na nagrobkach

Na nagrobkach powstają zanieczyszczenia różnego rodzaju. Może być to:

  • kurz i brud;
  • mchy, pleśnie i grzyby;
  • zacieki po opadach deszczu.

Każde z nich należy czyścić w inny sposób. Mycie pomnika zaczynamy zawsze od usunięcia wierzchniej warstwy brudu. Gdy usuniemy kurz, przechodzimy do mycia specjalistycznym sprzętem, które usuwa nawet bardzo sine naloty, pozostawiając powierzchnię idealnie czystą, nawet w miejscach trudno dostępnych. Do grzybów i pleśni należy zastosować specjalistyczne środki, dopasowane do poziomu rozwoju grzyba. Warto także po dokładnym wyczyszczeniu i wysuszeniu nagrobka użyć specjalistycznych preparatów grzybobójczych.

Profesjonalizm w czyszczeniu nagrobków

Nasza firma Bogucki Eco Wash zapewnia oczywiście bezproblemowy dojazd do klienta. Swoje usługi oferujemy głównie na terenie miasta Poznania oraz jego okolic. Czyścimy nagrobki i pomniki wykonane z każdego rodzaju materiału. Wiemy, jakich środków użyć, by były skuteczne, ale i bezpieczne dla kamienia. Dobieramy je oceniając właściwie nie tylko rodzaj i stan kamienia nagrobkowego, ale także rodzaj i stopień zabrudzenia. Gwarantujemy, że:

  • mycie będzie dokładne;
  • oraz bezpieczne (nie będzie powodować żadnego rodzaju smug i uszkodzeń na powierzchni pomnika).

Gwarancja satysfakcji

Nasza mobilna myjnia Bogucki Eco Wash dzięki swemu doświadczeniu gwarantuje, że oczyścimy każdy nagrobek dokładnie zgodnie z życzeniem klienta. Dojazd do klienta, czyli na miejsce naszej pracy, gwarantujemy wszystkim mieszkańcom Poznania i okolic. Czyścimy nie tylko nagrobki cmentarne, ale także wszelkiego rodzaju pomniki w przestrzeni publicznej. Dajemy pewność, że usługa zostanie wykonana w profesjonalny sposób, z wykorzystaniem najnowszych technologii, a więc także ekologicznie, bez wykorzystania nadmiaru wody oraz silnych detergentów. Skutecznie, ale w zgodzie z naturą: oto nasze motto.