Mycie i dezynfekcja urządzeń oraz pomieszczeń medycznych

Pomieszczenia medyczne z oczywistych względów powinny charakteryzować się szczególną czystością. To nie tylko wymóg zgodny ze zdrowym rozsądkiem, ale także z rozporządzeniem ministra zdrowia w tej kwestii. Doskonale czyste powinny być więc wszystkie elementy pomieszczeń medycznych:

  • ścian;
  • mebli;
  • podłóg;
  • sprzętu i aparatury.

Ich zanieczyszczenie może doprowadzić do rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych, które mogą się przenieść na personel i pacjentów. Ze względu na stale występujące więc zagrożenie infekcją, pomieszczenia medyczne powinny być regularnie i starannie myte oraz dezynfekowane.

Profesjonalizm czyszczenia pomieszczeń medycznych

Ze względu na wspomnianą powyżej specyfikę pomieszczeń medycznych, nie wystarczy ich mycie w taki sposób, jak pomieszczeń domowych. Konieczna jest miedzy innymi dezynfekcja przy użyciu specjalistycznych środków i przy zachowaniu odpowiednich procedur. Dlatego też wymagana jest pomoc profesjonalistów, takich jak nasza mobilna myjnia Bogucki Eco Wash. Możemy poszczycić się długoletnim doświadczeniem i oferujemy bardzo szeroki zakres usług, który łączy wspólny mianownik: profesjonalizm. Oferujemy dojazd do klienta i zindywidualizowane usługi. Działamy głównie na terenie Poznania i okolic.

Mycie pomieszczeń medycznych

Mycie i dezynfekcja urządzeń oraz pomieszczeń medycznych musi być przeprowadzana:

  • z odpowiednią częstotliwością;
  • ściśle według określonych procedur;
  • przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

Technika i kolejność mycia również jest istotna i dlatego do czyszczenia takich pomieszczeń zatrudnić warto nas. Posiadamy specjalistyczny, nowoczesny sprzęt, a także właściwe środki do dezynfekcji.

Środki do czyszczenia i dezynfekcji

Środki do czyszczenia i dezynfekcji dobiera się w pomieszczeniach medycznych stosowanie do powstałych zanieczyszczeń oraz rodzaju czyszczonej powierzchni. Należy wziąć pod uwagę czas działania konkretnych substancji oraz przygotować je w odpowiednim stężeniu, tak by nie stanowiły zagrożenia dla pracowników i pacjentów. Zbyt silne środki mogą stanowić zagrożenie toksyczne, zbyt słabe – nie usunąć zanieczyszczeń i drobnoustrojów.

Mycie urządzeń i pomieszczeń

Mycie oraz dezynfekcja pomieszczeń medycznych to bardzo odpowiedziane zlecenie. Nasza mobilna myjnia Bogucki Eco Wash ma stosowne doświadczenie, które pozwala jej sprostać temu wymagającemu zadaniu. Oferujemy przy tym oczywiście dojazd do klienta oraz pełną gwarancję zadowolenia. Dysponujemy odpowiednim, nowoczesnym sprzętem oraz znamy się na środkach dezynfekcyjnych.